اگر بخواهید به کسی که هنوز زندگی را نزیسته است نشان بدهید جهان چطور جایی است، چه می­گویید؟

من می­گویم جهان شبیه یک کتابخانه است، پر از قفسه ­های بلند انباشته از کتاب. من جهان را کتابخانه ای میبینم که در کتابهای قصه اش من و شما هریک قهرمان قصه ای هستیم.

سلام من مونا مجیدی هستم. یکی از مدرسین مدرسه انگلیسی سارا و قراره در این صفحه قصه منو رو بخونید. هدف من اینکه زبان آموزها بیشتر با من و شخصیتم آشنا بشن.

راستش قصه من شبیه شعر”راه ناپیموده” از رابرت فراست شروع می­شود. آنجا که رهگذری در جنگلی زرد رنگ خود را در مقابل دو راه  می یابد، و از بین آنها راهی را انتخاب میکند که از علفهای پا نخورده اش پیداست کمتر کسی هرگز به آن قدم گذاشته است.

در حالیکه میداند روزی به دیگران خواهد گفت که همه چیز از آنجا شروع شد. بله، زندگی حرفه­ای من هم از آنجا شروع شد که بعد از اتمام دبیرستان در رشته ریاضی، از بین مهندسی و ادبیات انگلیسی، ادبیات را انتخاب کردم.

در سال ۱۳۸۷ در دپارتمان ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه مازندران در رشته زبان و ادبیات انگلیسی پذیرفته شدم. این انتخاب زمینه ­ساز آشنایی عمیق­ ترم با زبان انگلیسی و آثار ادبی برجسته دنیا به این زبان شد.

دلبستگی به حوزه آموزش زبان سبب شد که تدریس زبان انگلیسی را آغاز کنم و کارم را در این زمینه ادامه بدهم. در سال ۱۳۹۱بعد از گذراندن دوره ­های تربیت مدرس در آموزشگاه علوم و فنون کیش مشغول به تدریس شدم.

از سال ۱۳۹۲ به طور همزمان تدریس در کانون زبان ایران را نیز آغاز کردم. در طی این سالها از هر فرصتی برای رشد و آموزش حرفه­ای استفاده ودر دوره­ها و کارگاه­های روش تدریس متعددی شرکت می کردم.

در این مدت با بیش از هزار زبان آموز در مسیر پر فراز و نشیب یادگیری زبان همراه بوده ام و از هر یک آموختم چطور معلم بهتری باشم.

در این سالها دریافتم که حوزه ­­های آموزش و یادگیری رابطه تنگاتنگی با روانشناسی دارند. از این رو مطالعات شخصی ام به سمت روانشناسی سوق پیدا کرد. این علاقه به جایی رسید که در سال ۱۳۹۶ در مقطع کارشناسی ارشد، رشته روانشناسی بالینی کودک و نوجوان را انتخاب کردم و در سال ۱۳۹۸ در این رشته از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم.

از سال ۱۳۹۸ ، با شیوع بیماری کووید آموزش حضوری غیرممکن شد. کووید با همه تلخی هایش به ما آموخت که باید ظرفیت های جدیدی در حوزه آموزش ایجاد کنیم.

شرایط سخت پاندمی هم نتوانست میل به یادگیری و آموزش را در من کمرنگ کند. از این رو در همان روزها ،آموزش مجازی را که هنوز در کشور نوپا بود، در آغاز کردم و تا به امروز ادامه دادم.

در حال حاضر به عنوان مدرس زبان با مدرسه انگلیسی سارا همکاری دارم و آن را فصل تازه­ای در زندگی حرفه ای ام میدانم.

مدرسه مجازی سارا با داشتن یک تیم متعهد و دلسوز و سیستم منسجم به خانه­ ای برای اساتیدی از سراسر ایران و زبان آموزانی از سراسر دنیا بدل شده­است.

و اینها همه از آن جایی شروع شد که من ادبیات را به جای مهندسی انتخاب کردم.

راستی برای شرکت در کلاس های من می تونید فرم تعیین سطح زیر را پر کنید و خیلی سریع با شما تماس میگیریم.