سلام! غزاله اینجاست تا درباره خودش صحبت کنه و بیشتر با هم آشنا بشیم.

خب اگر آماده اید بزن بریم.

چون مدرسه انگلیسی سارا یک محیط پرانرژی و شاده. منم سعی میکنم حس کلاس هام رو بهتون منتقل کنم و همونجوری بنویسم براتون.

همه ماجراهای زندگی ما یه جورایی ریشه در کودکی ما داره. علاقه من به تدریس هم از کودکی نشات میگیره. توی رویاهای کودکیم من یک معلم بودم که به دانش آموزان خیالی خودش درس میداد. رویایی که امروز واقعیت شده.

دوران کودکی من در یکی از شهرهای زیبای شمالی گذشت. جایی که در آن زمان تقریبا بکر بود و کمتر شناخته شده بود. با این حال گهگاهی گذر توریستها به شهرمان می افتاد و من با دیدنشان و شنیدن طرز صحبتشان، مشتاق شدم که زبان انگلیسی یاد بگیرم.

حیف این اشتیاق که چون در یک شهر کوچک و کم جمعیت زندگی میکردم توی سینه ام حبس شده بود چون معمولا اینجور کلاس ها خواهان نداشت و خب طبیعتا کسی روش سرمایه گذاری نمی کرد و کلاسی برگزار نمیشد.

شنیدین میگن خدا حواسش به دل آدم ها هست! خدا حواسش به دل کوچیک غزاله خانم هم بود بله زد و یکی از همشهریانمون که به تازگی در رشته ادبیات زبان انگلیسی فارغ التحصیل شده بود، اقدام به برگزاری کلاس آموزش زبان انگلیسی کرد.

بله و این من بودم که تا کلاس های زبان پرواز میکردم یعنی خود پرواز هااا، تا برسم به کلاس و زبان انگلیسی یاد بگیرم. خانواده برام یکسری کتاب تهیه کرده بودند و در اوقات فراغتم، سعی می کردم حجم آموخته های خودم رو بیشتر رو بیشتر کنم.

در طول دوران مدرسه، با عشق زبان آموختم. به یاد دارم یکی از دبیران دوران دبیرستان به نام “خانم کریمی” مشوق من در یادگیری هرچه بهتر زبان بود. همه ما خاطره های خوبی از معلم هایی داریم که بخاطر نحوه برخورد و تدریسشون باعث پیشرفت ما شدند. از قضا معلم زبان ما هم طوری تدریس می کرد که در اون مدت من اعتماد به نفس لازم برای صحبت کردن را به دست آوردم.

هیچ وقت اون روزی رو که  برای اولین بار در کلاس ایشون ایستادم  و متن یکی از درسهای کتاب زبانمان را به زبان خودم بازگو کردم و لذت تشویق شدن توسط همکلاسی هایم را فراموش نمی کنم.

در دبیرستان باز هم به جبر بودن در یک شهرستان کوچک رشته تجربی خوندم. همه فامیل و خانواده هم انتظار داشتن در یکی از رشته های مرتبط با این حیطه درس بخونم. در آزمون سراسری شرکت کردم و در رشته ی مامایی پذیرفته شدم. در مدت تحصیلات دانشگاهی متوجه شدم علاقه ام به زبان انگلیسی بیشتر از ادامه مامایی هست بنابراین مامایی را کنار گذاشتم.

در موسسه علوم و فنون کیش ثبت نام کردم و به آموختن زبان انگلیسی ادامه دادم. یکی از مدرسان موسسه به نام “خانم رحمانی” با دیدن نکته سنجی ها و سوالات متفاوت از دیگران، با گفتن یک جمله جرقه ای در من ایجاد کرد. بله بوم یک آغاز یک راه یک شروع…

از طرف موسسه برای شرکت در آموزن جذب مدرس در موسسه کیش انتخاب شدم. در دوره ی TTC موسسه کیش شرکت کردم و از سال ۱۳۹۴ تدریس را اغاز کردم. همزمان با تدریس در موسسه کیش، به دنبال راهی برای افزایش دانش زبانی خودم بودم. این راه فقط به آموزش های موسسه ختم نشد و  کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را هم گرفتم.

حالا نوبت به کار کردن در بازار کار بود با کار در یک دارالترجمه شروع کردم. با شیوع ویروس کرونا و لزوم تدریس آنلاین، تدریس آنلاین را هم تجربه کردم و لذت بردم.

من همیشه دنبال یادگیری بودن حتی در شبکه های اجتماعی و جالبه بدونید یکی از فالورای، پیج “آکادمی سارا” یا همون سارا انگلیش اسکول بودم. همیشه به دنبال فرصتی میگشتم که  راهی برای ورود به مجموعه “مدرسه انگلیسی سارا” بیابم تا اینکه بالاخره با یکی از فراخوان های مدرسه انگلیسی سارا و گذراندن دوره های خاص این مدرسه و آشنایی با روش تدریس متفاوت اینجا الان یکی از اعضای خانواده مدرسه انگلیسی سارا هستم.

اگر علاقمند هستید که در کلاس های مدرسه با تدریس من در سطوح مبتدی تا پیشرفته شرکت کنید همین الان فرم زیر رو پر کن!

فرم تعیین سطح